Spływ kajakowy rzeką Brdą

Spływ kajakowy rzeką Brdą

Pakiet 4-dniowy w dwóch wariantach

Jeśli pragniesz spędzić aktywnie czas w formie spływu kajakowego, skupić się wyłącznie na wypoczynku i czerpaniu przyjemności z przebywania na łonie przyrody, skorzystaj z naszej oferty.

Kierujemy ją do osób, rodzin czy grup w formie pakietu. Podczas 4 dni spływu my zajmiemy się logistyką, organizacją i wyżywieniem. Dzięki tak zorganizowanej formie, jako uczestnik spływu możesz całkowicie oddać się przyjemności wypoczynku, odkrywania uroków otaczającej przyrody zmieniającej się z każdym kilometrem rzeki Brdy, nazywanej Królową Borowiackich rzek.

Rzeka Brda jest jednym z najbardziej atrakcyjnych i cenionych szlaków wodnych w Polsce. Brda mierzy 238 km, z czego szlak stanowi 233 km. Ze względu na to, że spadek wynosi 59cm/1km miejscami rzeka ma bystry nurt, co niewątpliwie wpływa na jej atrakcyjność. Dodatkowym walorem dla miłośników kajakarstwa są wszech otaczające piękne krajobrazy tutejszych lasów, łąk i rezerwatów, przez które prowadzi koryto rzeki.

Zasadniczo szlak Brdy można podzielić na trzy etapy – odcinek górny, środkowy i dolny. Z nami możesz rozpocząć przygodę z tą rzeką od jej źródeł. Górny odcinek rzeki charakteryzuje się dość wąskim korytem, stosunkowo szybkim nurtem i nielicznymi przeszkodami. Jednak jest on na tyle bezpieczny, że bez problemu przepłyniesz tędy z całą rodziną. Dodatkowo przy odrobinie szczęścia możesz zauważyć kręcące się w pobliżu wodopoju sarny lub jelenie.

Na podstawie własnego doświadczenia podzieliliśmy górny odcinek rzeki na cztery dni tak, aby każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania, czerpał przyjemność z czasu spędzonego na wodzie.

I dzień (9 km)

Świeszyno – Stara Brda „Łosiowisko”
Spływ rozpoczyna się na jeziorze przy plaży gminnej, skąd po przepłynięciu jeziora, wpłyniesz w wąskie koryto rzeki Brdy. Na tym odcinku Brda otoczona jest przede wszystkim malowniczymi skarpami, a jej koryto meandruje, z każdym zakrętem odrywając nowe widoki.

II dzień (12 km)

Stara Brda „Łosiowisko” – Żołna
Kolejny dzień rozpoczyna się od naszej Agroturystyki odsłaniając kolejne uroki wąskiego koryta rzeki, z przerwą po przepłynięciu ok 3 km, gdzie czeka Cię przenoska kajaków.

III dzień (14 km)

Żołna – Garbaty Most
Dzień z wieloma urozmaiceniami. Najpierw czeka Cię leśny odcinek, gdzie po 6 km możesz zatrzymać się przy Obelisku Papieskim, a następnie po 4 km odpocząć na polu biwakowym Folbrycht, by nabrać sił przed rezerwatem bukowym „Uroczysko Piekiełko”. Po tym odcinku będziesz mógł odetchnąć pośród łąk, płynąc już szerszym korytem rzeki, aby po przepłynięciu pod Garbatym Mostem zakończyć dzień na rzece.

IV dzień (17 km)

Garbaty Most – Przechlewo
Ostatni dzień spływu zaczyna się od rzeki płynącej przez łąki, aby następnie wpłynąć na ciąg jezior prowadzących do Przechlewa, lub jeśli wolisz zakończyć na moście w Pakotulsku jeszcze przed jeziorami.

Pakiet obejmuje 4 noclegi i możesz zrealizować go w dwóch wariantach:

Wariant I Wariant II
Kajaki dwuosobowe z wyposażeniem
Transport kajaków
Transfer osób na trasie spływu
Mapa szlaku 1/kajak
Parking dla samochodów na czas spływu
Grill i sauna po I dniu płynięcia
Prowiant i woda na kajak Opłacone pole biwakowe na szlaku
Nocleg w ośrodku „Łosiowisko” Transport bagaży i pomoc w zaopatrzeniu
Śniadania i obiadokolacje w ośrodku Drewno na ognisko
Codzienne ognisko
Korzystanie z atrakcji „Łosiowiska”
1500 zł/os* 800 zł/os*

*cena dotyczy grup od 10 osób

Dodatkowo płatne:

  • kajak jednoosobowy
  • Prowiant i woda na kajak (wariant II)
  • Dowóz posiłków na biwak (wariant II)
  • Wynajem namiotu – ograniczona ilość (wariant II)

W zależności od potrzeb Pakiety mogą być dostosowane do indywidualnych preferencji.