Kurs ziołolecznictwa dla kobiet

 

Chcesz wiedzieć jak smakuje wiosna? Ruszaj po kwiaty forsycji To królowa wiosennego ogrodu. I cenna roślina lecznicza. Z zaskakująco dużą zawartością rutyny (do 1%). W fitoterapii wykorzystuje się także owoce, liście i korzeń forsycji.

Weź 1 szklankę drobno posiekanych kwiatów i zalej 5 szklankami alkoholu 70%. Rutyna doskonale rozpuszcza się w etanolu. Pozostaw na miesiąc w miejscu ciemnym, w temperaturze pokojowej. Następnie przecedź. Zażywaj trzy razy dziennie po łyżeczce nalewki w rozcieńczeniu z wodą.
Kwiaty możesz zjadać na surowo, rwane prosto z krzaka. Dorzucać do potraw. Albo ususzyć i dodawać do ziołowych mieszanek.

Forsycja ma właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwnowotworowe i przeciwalergiczne. Uszczelnia naczynia krwionośne oraz stabilizuje strukturę włókien kolagenowych i elastynowych, co oznacza zdrowe stawy i piękną skórę.
Niech moc roślin będzie z Tobą!

Zapraszam na pięciodniowy kurs ziołolecznictwa dla kobiet. Termin 1-5 maja 2019. Lokalizacja: Bory Tucholskie. Więcej informacji: https://ziolawpelni.pl/kurs-ziololecznictwa-dla-kobiet-1-5…/
Bukiet ziołowych inspiracji w Twojej skrzynce. Zapisz się na mój newsletter: http://ziolawpelni.pl/newsletter/